Gyvenimas pagal Mikę Pūkuotuką

Kovo 7 d. Vaikų literatūros skyriuje atidaryta dailės darbų paroda „Pūkuotynės pasaulyje“, kurioje eksponuojami Meno mokyklos dailės skyriaus mokinių darbai, skirti garsiausiam  pasaulyje meškiukui Mikei Pūkuotukui ir jo draugams. Vaikai skaitė rašytojo A. A. Milno istorijas, žiūrėjo animacinius filmukus ir patys kūrė savo pamėgtų herojų portretus, ne tik knygoje aprašytus, bet ir pačių sugalvotus herojų nuotykius (parodoje net 14 komiksų).

A. A. Milno knygos sunkiai įsivaizduojamos be dailininko E. H. Šepardo iliustracijų, tad tai buvo rimtas iššūkis jauniesiems menininkams. Rezultatas tikrai puikus. Parodoje – net 75 darbai, sukurti įvairiomis priemonėmis: nutapyti guašu, pastele, nupiešti tušu ir atlikti grafikos monotipijos technika. Vaikų darbai žavi spalvomis, žaismingumu ir gera nuotaika.

Darbus parodai kūrė ankstyvojo ugdymo studijos "Spalvų namelis" vaikai, pradinių klasių, pagrindinio ugdymo 1a, 1b, 2a klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų metodininkių Irutės Kiseliovos ir Jolitos Šlepetienės, vyr. mokytojų Kristinos Vainilavičienės ir Dainiaus Tijūnėlio, mokytojos Andoros Stiškienės. Parodos atidarymo metu vyko literatūros viktorina „Apie Mikę ir draugus“.

Jolanta Žvirblytė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vyriausioji bibliotekininkė