Mažųjų pianistų konkursas

2012 m. sausio 27-28 dienomis Vilniuje vyko Tarpmokyklinis mažųjų pianistų etiudų konkursas “Besivejant natą”, kurį organizavo Vilniaus muzikos mokykla “Lyra” ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA).

Konkurse dalyvavo 5-10 metų mažieji pianistai iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Kiekvienas jų turėjo pagroti po du etiudus: vieną privalomą pagal mokymosi metus, o kitą - pasirinktą laisvai. Etiudas – kūrinys, skirtas mokinio pagrindinių pianistinių įgūdžių formavimui bei technikos lavinimui. Kiekvienas etiudas buvo rašomas kuriai nors technikos rūšiai lavinti ir skirtas tam tikro amžiaus bei pažangos pianistui. Mažieji atlikėjai grojo trumpučius skirtingų nuotaikų ir tempų etiudus. Renginys vyko 2 dienas: pirmąją dieną – konkursas, antrąją dieną – iškilmingas koncertas ir diplomų bei padėkų įteikimo šventė LMTA Didžiojoje salėje.

Ukmergės meno mokyklą atstovavo dvi mažosios pianistės - pirmokės Gabija Gembickytė ir Akvilė Šalčiūnaitė. Mažuosius pianistus vertino komisija, kuriai vadovavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Aleksandra Žvirblytė. Ukmergiškės konkurse pasirodė puikiai ir buvo apdovanotos laureačių diplomais bei dovanėlėmis. Iškilmingame koncerte LMTA didžiojoje salėje mūsų mokyklai atstovavo Arnas Pelakauskas, kuris atliko M. K. Čiurlionio noktiurną. Gabiją, Akvilę ir Arną konkursui paruošė šių eilučių autorė. Džiaugiamės jų pasiekimais ir linkime tolimesnės sėkmės ir gražių pergalių.

Fortepijono mokytoja metodininkė Audra BERNADIŠIENĖ

Autorės nuotraukos