Apie sniego jausmą besniegį 2011 gruodį

Metų pabaigą Dailės skyriuje tradiciškai žymi paroda, kurioje mokiniai perteikia Šv. Kalėdų laukimo nuotaiką, žiemos fantazijas, kartais žaismingus, kartais filosofiškus pastebėjimus apie  taip dažnai su balta spalva siejamą laikotarpį. Šiemet mokiniai darbus kūrė parodai „Sniego jausmas“. Pavadinimas gimė dar rudenį, kai visai nesitikėjome, kad sniego nebus iki pat Naujųjų metų, o gal ir ilgiau.  Taigi, kuriant nebuvo verta žvalgytis per langą ar bėgti į lauką - reikėjo įsiklausyti į save.

Įdomu, kad snieguotos žiemos vaizdinius  galima perteikti tokia daugybe būdų. Piešimo pamokų metu  Darius Mlėčka sukūrė autoportretą „Sala“, netikėtai spręsdamas temą per vidinę būseną. Gytis Paknys kompozicijoje „Laiko vingiai“, Audronė Mašalaitė, piešdama „Sniego gėlę“  pasuko linijos plastikos, užpildyto ir balto ploto santykių proporcijų ieškojimo keliu (mokytoja Romualda Zareckienė). Monotipijos puošė visą galerijos erdvę. Vadovaujami mokytojo  Dainiaus Tijūnėlio mokiniai labai paprastai, natūraliai piešė snaiges (Medardas Meškuotis,  Živilė Valeikaitė, Gabija Vaitkūnaitė), apsnigtus kalnelius, sniego debesis, žmones besidžiaugainčius girgždesiu po kojomis (Saidis Orda, Dominykas Širvelis, Erika Klimantavičiūtė). Žaismingi linijų ritmai džiugina linoraižinio technika sukurtose pradinių klasių mokinių miniatiūrose (mokytoja Irutė Kiseliova). Mažųjų „Spalvų namelio“ menininkų darbai linksmi ir padūkėliški. Čia karpyti ir lankstyti popierėliai įsuka tikrą sniego audrą, šilti pirštelių prisilietimai primena pusnynų minkštumą, šerkšno gėlės pražįsta itin dailiais žiedais (mokytoja Irutė Kiseliova).  Pradinių klasių mokiniai  tapo angelus, piešia stebuklingus, auksu tviskančius medžius. Naujųjų technologijų pamokų metu pokalbis apie kiną persipina su koliažu iš senųjų kino juostų. Minimalistines kompozicijas kuria Beatričė Tavoraitė, Apolonija Smulskytė, Greta Čereškaitė. Tomos Valušytės, Agnės Liubomirskaitės, asambliažai perteikia gruodo surakintos žemės paviršiaus faktūriškumą. Maloniai primena kalėdinio stalo gardumynus Ovidijos Keburytės manipuliacija „Paprastas stebuklas“. Ledo, šviesos ir spalvų asociacijos kyla pažiūrėjus į jos „Žaidimus su stiklo karoliukais“ (mokytoja Jolita Šlepetienė). Erdvinės plastikos darbų kūrimui vadovavo mokytojai Birutė Žilėnienė, Kristina Vainilavičienė, Dainius Tijūnėlis. Darbai sukurti iš popieriaus masės, vielos,  plastmasės ir kitų medžiagų atrodo originaliai ir estetiškai.

Prakartėlės parodoje yra labai svarbios. Ši tradicija pas mus gyvuoja jau ilgiau nei 10-tį metų. Mokytojos Irutės Kiseliovos vadovajamos 3kl. mokinės Radvilė Tijūnelytė, Apolonija Smulskytė, Arina Kairaitytė, padedama Gretos Čereškaitės kūrė prakartėles. Jos labai skirtingos. Radvilės tapybinis sprendimas apgalvotas, santūrus, perteikiantis Šv. kūdikėlio Jėzaus gimimo  džiaugsmą, per figūrų judesius, veido išraiškas. Lengva, plevenanti Arinos kompozicija su daugybe veikėjų. Apolonija lengvai sudėlioja koliažą įkurdama jame ir tris karalius, ir piemenėlį, ir garsiai trimituojantį angelą.

Dailės skyriaus kalėdinės parodos pristatymus pradinio, pagrindinio ir tikslinio ugdymo programos mokiniams papuošė Muzikos skyriaus mokytojų parengti koncertai, kurių metu skambėjo jaunųjų muzikantų atliekami kūriniai.

Jolita ŠLEPETIENĖ