"Linksmieji muzikantai" solfedžio konkurse-žaidime "Solfedžio miestas"

Šių metų balandžio 22 d. Meno mokyklos muzikos skyriaus 5 kl. mokinių komanda ,,Linksmieji muzikantai“ dalyvavo solfedžio konkurse–žaidime ,,Solfedžio miestas“.

Šį IV respublikinį konkursą–žaidimą organizavo Jonavos J. Miščiukaitės meno mokyklos Muzikos teorijos skyrius. Tai komandinis žaidimas, kuriuo siekiama skatinti domėjimąsi solfedžiu bei muzikos istorija, įgytas žinias taikyti praktikoje. Konkurso užduotys buvo pateiktos patrauklia žaidimo forma. Jos skatino pasitelkti išlavintus įgūdžius, intelektą, kūrybingumą. Komandos turėjo paruošti ir atlikti užduotis ,,Miesto vartai“ (muzikinį prisistatymas), ,,Apgriuvusi pilis“ (klausomo kūrinio dėlionė), ,,Dainų klėtelė“ (atlikti lietuvių liaudies dainą), ,,Kryžiažodžių alėja“, ,,Intervalų parkas“ (pagal intervalų grandinę surasti pratimą ir jį pasolfedžiuoti), ,,Namai be durų“(nustatyti kūrinio metrą, suskirstyti taktais įvairaus metro muzikinius pavyzdžius), ,,Naujosios statybos“ (pagroti ritminį pratimą įvairias ritminiais instrumentais).

Konkurse dalyvavo komandos iš Kėdainių, Garliavos, Ukmergės ir Jonavos meno mokyklų. Mūsų komandos ,,Linksmieji muzikantai“ dalyviai - Žemyna Meškuotytė, Akvilė Šalčiūnaitė, Barbora Kriaučiūnaitė, Vytaras Čivas, Jeronimas Darulis - gerai, greitai ir kūrybiškai atliko visas užduotis ir, atsilikę 0,5 balo, laimėjo II-ą vietą. Daug komandos atliktų užduočių buvo įvertintų aukščiausiais balais.

Komandą ruošė vyr. mokytoja Vaiva Daunoravičienė. Atliktas užduotis vertino ir šių eilučių autorė.

Teorinių dalykų vyr. mokytoja Danguolė JANUKAITIENĖ

Konkurso dalyviai su mokytojomis. M. Čivienės nuotr.