Koncertuoja mokytojų vaikai ir anūkai

Irena GRIGIENĖ

Dažnai tenka lankytis Ukmergės meno mokyklos muzikos skyriuje rengiamuose koncertuose. Mokyklai jaučiu ypatingą nostalgiją, nes joje mokėsi mano anūkai ir dukra, sėkmingai tęsianti giminės pedagogų tradiciją ir šioje mokykloje mokanti vaikus fortepijono grojimo meno.

Noriu pasidalinti savo įspūdžiais iš balandžio 14 d. koncerto, kuriame grojo ir dainavo mokykloje dirbančių pedagogų vaikai ir anūkai. Tai buvo puikus pavasarinis koncertas, sužavėjęs klausytojus įvairiais muzikiniais garsais. Violončelininkė Kornelija Mažeikaitė grojo kartu su styginių instrumentų orkestru, kuriam vadovauja Kornelijos močiutė mokytoja Virginija Mažeikienė. Mokytojos Rasos Ermolavičienės dukra Danielė skambino fortepijonu. Jos mokytoja - Rūta Driukienė. Emilijos Šlepetytės mama - dailininkė Jolita Šlepetienė. Turtingą fleitos garsų pasaulį atskleisti jai padeda mokytojas Nikolajus Kononovas. Jokūbas Burneikis ir Barbora Kriaučiūnaitė -fortepijono mokytojų Lauros Burneikienės ir Dainos Kriaučiūnienės, kuri buvo koncerto vedančioji, vaikai. Violončelės griežimo paslapčių juos moko mokytoja Virginija Mažeikienė. Vytaras Čivas koncerte grojo net dviem instrumentais. Jo gitaros mokytojas - meno mokyklos direktorius Egidijus Petrikas, o trimitą pūsti Vytaras mokosi pas mokytoją Joną Bareikį. Koncerte jam akompanavo mama - solfedžio mokytoja Miglė Čivienė. Augustė Daunoravičiūtė - jaunoji pianistė. Juodais ir baltais fortepijono klavišais jos rankutę vedžioja mokytoja Diana Jukonienė, o mama, solfedžio mokytoja Vaiva Daunoravičienė, padeda Augustei mokytis namuose. Mokytojas Algis Raškevičius didžiuojasi savo anūke Gabija Raškevičiūte, kuri klausytojams padainavo dainą „Melodija“. Dainavimo ir kvėpavimo paslapčių ją moko mokytoja Dalia Stundžienė. Ričardą Kamarauską klarnetu groti moko tėtis - Ričardas Kamarauskas vyresnysis. Sūnus klausytojus sužavėjo savo muzikalumu ir jautriai atliktu „Romansu“. Koncerte skambėjo šeimyninis mamos ir dukros fortepijoninis duetas. Mokytoja Audra Bernadišienė su dukra Vaiva ( straipsnio autorės dukra ir anūkė) ne tik keturiomis rankomis, bet ir pagaliukais atliko labai įdomų ir neįprastą J. Sapožnikovo kūrinį „Kelionė karieta Nevos prospektu“.

Koncerto kulminacija buvo Vykinto Čivo, kuris mokosi Anglijos Mančesterio miesto karališkajame muzikos koledže, pasirodymas. Vykintas atliko du sudėtingus ir virtuoziškus kūrinius. Salėje klausytojai nuščiuvo nuo netikėto garsų fejerverko pliūpsnio. Ukmergės meno mokykloje Vykintas mokėsi pas mokytojus Nikolajų Kononovą ir Ričardą Kamarauską. Mama, mokytoja Miglė, tikrai gali didžiuotis abiem savo sūnumis. Mokytojos Rūtos Driukienės sūnus Aurimas Driukas - jau subrendęs, muzikos mokslus pabaigęs muzikantas. Gitaros pradžiamokslio jį mokė mokytojas Egidijus Petrikas. Koncerte Aurimas padainavo savo kūrybos dainų, įtraukdamas į savo pasirodymą ir publiką, o taip pat paskambino keletą kūrinių gitarai solo. Solistams koncerte talkino koncertmeisterės Rasa Ermolavičienė, Diana Savanevičienė, Daina Kriaučiūnienė, Vaiva Butkevičiūtė ir Giedrė Karklelytė.

Visų klausytojų vardu noriu širdingai padėkoti mokyklos pedagogams už jaunųjų muzikantų ugdymą, o atlikėjams palinkėti kitų koncertų, kurie mus, klausytojus, džiugina savo nuoširdumu ir muzikiniais garsais. Ačiū!

A. Bernadišienės nuotr. Koncerto dalyviai