Jaunųjų pianisčių pergalė

Muzika nėra vien garso išraiška. Ji gali skambėti ir nebyliui, ir kurčiajam. Prie jos prisilietęs aklasis praregi, o sergantysis neretai apdovanojamas viltimi sveikti. Tačiau vertingiausia - širdies muzika, kuri gali skambėti net visiškoje tyloje. Tik ji išmoko Suprasti, Gerbti, Kurti, Atjausti ir Mylėti.

Dvi jaunosios pianistės iš Ukmergės meno mokyklos Urtė Rydolytė (mokytoja Daina Kriaučiūnienė) ir Akvilė Šalčiūnaitė (mokytoja Audra Bernadišienė) dalyvavo II-ajame Tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse "Konsonansas-Disonansas 2015" Marijampolėje. Dalyviai - iš Lenkijos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos. Jaunieji muzikai varžėsi trijose amžiaus kategorijose. Kiekvienas konkursantas turėjo atlikti Baroko epochos (XVII a.pr. - XVIII a.vid.) ir XX - XXI a. kompozitorių šiuolaikinės akademinės muzikos kūrinius. Susirgus konkurso vertinimo komisijos pirmininkui bei konkurso globėjui Kauno Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos prodekanui, fortepijono katedros vedėjui ir profesoriui Rokui Zubovui, pirmininko pareigos atiteko Lenkijos Goldapo muzikos mokyklos direktoriui, fortepijono dalyko mokytojui Dariusz Michalowski. Komisijos nariai - žinomi Lietuvoje muzikai: Gytis Cinauskas - pianistas, įvairių kamerinių ansamblių dalyvis, M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas; Nijolė Sinkevičiūtė - kompozitorė, Klaipėdos universiteto dėstytoja, menų fakulteto docentė ir Gytis Širvinskas - kompozitorius, Marijampolės muzikos mokyklos direktorius, fortepijono dalyko mokytojas metodininkas.

Džiaugiamės, kad ukmergiškės neliko nepastebėtos. Urtė tapo konkurso laureate, o Akvilė - diplomante. Mergaitės buvo apdovanotos diplomais, prizais ir atminimo dovanėlėmis. Konkursai skatina pedagogų profesinį tobulėjimą, priverčia patikrinti savo mokymo principus, o mokiniai scenos aplinkoje pradeda geriau klausyti, mąstyti, greičiau aprėpti kūrinio visumą. Rengiantis konkursui, mokiniui atsiranda paskata daugiau dirbti, turtina jų emocijas, ne vienas užsidega noru išreikšti savąjį "aš".

Profesorius Jonas Laužikas savo studentams sakydavo: "Jei pamokoje mokiniai šypsosi, vadinasi, pamoka pavyko. Ir atvirkščiai, jeigu vaikai niūrūs - pamoka bereikšmė. Linkiu mokytojams kuo daugiau šypsotis, diegti mokiniams pasitikėjimą savo galimybėmis ir jėgomis, kurti Šviesą, kuri atsilieptų ugdytinių širdyse".

Fortepijono dalyko mokytoja metodininkė Audra BERNADIŠIENĖ

U. Rydolytė ir A. Šalčiūnaitė. A. Bernadišienės nuotr.