Mokinys ir mokytojas

Taip vadinosi Vilniaus Ąžuoliuko muzikos mokyklos organizuotas instrumentinių ansamblių festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių jubiliejui.

Gražūs ir taurūs festivalio organizatorių tikslai – propaguoti mokytojų ir mokinių ansamblinio muzikavimo tradicijas, skatinti mokytojų ir mokinių kūrybinį bendradarbiavimą bei koncertinę praktiką – sukvietė gausų atlikėjų būrį iš visos Lietuvos. Juolab, kad renginys vyko ypatingoje koncertinėje erdvėje – šv. Kotrynos bažnyčioje.

Sveikindama šventės dalyvius Ąžuoliuko muzikos mokyklos direktorė A. Šikšnelienė kalbėjo: "Gyvenimas atnaujinamas per nenutrūkstamas kartas. Gražu, kai mokytojo ranka paima į savo delną mažą mokinuko rankelę. Dar gražiau kai mokytojas ir mokinys ranka rankon, metai iš metų keliauja ta pačia kryptimi ir džiaugiasi pasiekimais."

Pirmą kartą į šį festivalį vykome ir mes, Ukmergės meno mokyklos mokytojos Audra Bernadišienė su savo mokine Gabija Gembickyte, ir Daina Kriaučiūnienė su mokinėmis Živile Talutyte ir Vilte Našlėnaite.

Per pakankamai ilgus pedagoginio darbo metus pamatėme, ką reiškia mokiniui kaip lygus su lygiu kartu su mokytoju groti scenoje, jaustis kaip lygiaverčiam partneriui. Tai didžiulis džiaugsmas ir atsakomybė tiek mokiniui, tiek mokytojui. Kiekvienas išėjimas į sceną kartu padeda mokytis pažinti, suprasti, atsakingai veikti ir kurti, bendrauti, bendradarbiauti. Galų gale, prasmingai būti kartu.

Šventė įvyko. Ji buvo pilna gražių, jautrių akimirkų. O labiausiai visus dalyvius nudžiugino kiekvienam įteikti originalūs festivalio medaliai ir diplomai.

Mokytoja metodininkė

Daina KRIAUČIŪNIENĖ