Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vienuolyno g. 7, LT-20130, Ukmergė
Tel. (8 340) 527 34
Faks. (8 340) 527 34
El. p. ukmmrastine@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 302541858

 

Iš konkurso sugrįžus...

Jau trečią kartą Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla organizuoja respublikinį jaunųjų stygininkų konkursą iškiliam XX amžiaus Lietuvos smuikininkui Aleksandrui Livontui atminti.


A. Livontas - Lietuvos smuikininkas, pedagogas, kultūros veikėjas, publicistas. Gimęs 1920 m. Ukrainoje Charkovo mieste ir baigęs Maskvos konservatorijoje  Davido Oistracho smuiko klasę, 1945 m. atvyko  į Lietuvą. Įsikūręs Vilniuje, dirbo Lietuvos konservatorijoje (dabar - Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ir Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje smuiko dėstytoju. A. Livontas buvo vienas garsiausių ir talentingiausių smuikininkų, gyvenusių ir dirbusių Lietuvoje. Kaip atlikėjas  išsiskyrė subtiliu meniniu skoniu, populiarino lietuvių kompozitorių kūrinius. Profesoriaus klasę yra baigę smuikininkai J. Urba, S. Sondeckis, R. Katilius, B. Vasiliauskaitė ir kt.


III respublikiniame Aleksandro Livonto jaunųjų stygininkų konkurse dalyvavo apie 50 stygininkų iš visos Lietuvos. Iš Ukmergės meno mokyklos į šį konkursą vyko 3 violončelininkai: Jokūbas Burneikis, Barbora Kriaučiūnaitė (mokyt. M. V. Mažeikienė), Adelė Unikauskaitė (mokyt. A. Adamonienė).


Laureato vardą pelnė J. Burneikis, o B. Kriaučiūnaitė tapo diplomante. Jokūbas varžėsi su 30 atlikėjų A ir B (iki 12 m.) amžiaus grupėje. Kaip pažymėjo konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Beata Vasiliauskaitė-Šmidtienė, Jokūbo griežimas išsiskyrė puikiu kūrinių interpretavimu, garso kultūra. Barboros amžiaus grupėje grojo apie 20 stygininkų. Nors prieš konkursą nutrūko violončelės styga, Barbora sugebėjo susikaupti ir gerai atlikti programą.


Gera matyti po konkurso laimingus jaunuosius muzikus, kurie nuo jaunų dienų patiria gerai atlikto darbo  skonį, jaučiasi pagerbti ir įvertinti. Tokie konkursai leidžia tobulėti tiek mokiniams, tiek ir mums, mokytojams.

Marija Virginija MAŽEIKIENĖ

L. Burneikienės nuotr.