Ukmergės meno mokyklos mokiniai skina laurus animacijos žanre

Jau kelis metus su mokiniais keliaujame į moksleivių  kinofestivalius. Šį rudenį Ukmergės meno mokyklos mokinių kurti filmai varžėsi net trijuose: „Stop Frame“, „REC 2014“ ir internetiname filmų festivalyje-konkurse „Debiutas“.

Spalio 10 d. Kauno kino teatre „Romuva“ vyko V-asis tarptautinis medijų ir fotografijos filmų festivalis „Stop Frame“. Festivalio konkursinių filmų programų rodymo metu vyko edukaciniai užsiėmimai, kuriuos vedė kino kritikas Gediminas Jankauskas, Lietuvos kino mėgėjų sąjungos pirmininkas Vidmantas Gaigalas, režisierė Neris Akelaitienė. Festivalio konkurse “Mano kinas” buvo vertinami įvairių kategorijų filmai: vaidybiniai, dokumentiniai, edukaciniai, animaciniai, fotofilmai, vaizdo klipai bei TV reportažai „Mokyklinės problemos“. Konkursui buvo pateikta per 150 kūrybinių darbų, kuriuos kūrė daugiau nei 300 autorių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Armėnijos. Filmo „Nepažįstamasis iš lentynos“ kūrėjui Emil Starodubov, laimėjusiam I vietą, tarptautinio filmų festivalio „Stop Frame“ konkurse „MANO KINAS” animacinių filmų kategorijoje buvo įteiktas krištolinis kubas, diplomas ir piniginė premija. Ukmergės meno mokyklos mokinėms Radvilei Tijunelytei, Beatričei Tavoraitei ir Ramintei Jasėnaitei, sukūrusioms filmą „Paryžiaus statyba“, animacinio filmo kategorijoj suteikta nominacija „Už kūrybinius ieškojimus“.

Pasibaigus renginiui, Lietuvos kino mėgėjų sąjungos pirmininkas Vidmantas Gaigalas viename interviu pažymėjo, kad šio festivalio filmai šviesūs ir linksmi.

Su mokiniais žiūrėdama konkursines programas labai laukiau mūsų filmų. Įdomu būna stebėti, kaip į juos reaguoja nepažįstama publika. Malonu, kad žiūrovams jie sukelia teigiamas emocijas. Dar smagiau, kad garbingos festivalių komisijos puikiai vertina Ukmergės meno mokyklos mokinių kūrybą. 2011 m. netgi tapome geriausia tarptautinio mokinių kino festivalio „REC 2011“ moksleivių studija.

Lapkričio 28 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko mokinių kino festivalis „REC 2014“. Festivalio metu buvo rodomi 23 mokinių filmai ir apdovanoti geriausių filmų kūrėjai. Konkursinei festivalio programai pateiktus filmus vertino kino režisieriai Saulius Beržinis, Akvilė Gelažiūtė ir Darius Šilėnas, Lietuvos kino mėgėjų sąjungos pirmininkas Vidmantas Gaigalas, aktorė Gabija Urniežiūtė. Festivalio organizatoriai – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Po filmų peržiūros apdovanojimų įteikimo metu komisijos nariai komentavo apdovanojamus darbus. Ukmergės meno mokykla buvo paminėta, kaip pateikusi labai stiprią filmų  programą. Už ją gavome taurę ir diplomą. O filmas „Pelėda“ tapo laureatu animacijos kategorijoje. Įteikdamas apdovanojimus, kino režisierius Saulius Beržinis pagyrė puikų filmo piešnį. Jo kūrėjos Erika Klimantavičiūtė ir Gabija Valiukevičiūtė gali didžiuotis šiuo darbu, nes ir itin gausaus dalyvių būrio sulaukusiame Lietuvos kino mėgėjų sąjungos organizuotame internetinių filmų festivalyje-konkurse „Debiutas" jų darbas “Pelėda“  taip pat pripažintas geriausiu animaciniu filmu.

Mokytoja metodininkė Jolita ŠLEPETIENĖ