Meniškai stiprūs

Prieš tris savaites Ukmergės tautodailininkų bendrijos pirmininkas Rimantas Zinkevičius pakvietė Ukmergės meno mokyklos dailės skyriaus mokinius prisijungti prie tautodailininkų ir dalyvauti projekte "Vilniaus istorinis centras - UNESCO pasaulio paveldo saraše", kurį remia Lietuvos Švietimo ministerija. Kilo mintis pasiūlyti pagrindinio ugdymo tikslinio programos mokiniams. Žinoma, mokiniai iš karto sutiko. Kadangi buvo kuriama piešimo pamokos metu, tai ir naudojo įvairias piešimo technikas - pasteles, tušą, spalvotus pieštukus - ir piešė stebėdami fotografijas su Vilniaus vaizdais. Rezultatai - puikūs. Beveik visi piešiniai  buvo nupiešti realistiškai, išstudijuotos net smulkiausios detalės, kai kurie net priminė XX a. pradžioje vyravusius dailės stilius, pasirinkti netradiciniai komponavimo būdai. Vėliau darbai buvo atiduoti R. Zinkevičiui, kuris rūpinosi parodos organizavimu ir eksponavimu Ukmergės miesto V. Šlaito bibliotekoje. Kai lapkričio 27 d. nuėjome į parodos uždarymą, anot mokinių, jie buvo labai maloniai nustebinti, kūriniai įgijo dar aukštesnį, meniškesnį statusą, nes buvo įrėminti į puikius rėmus, kuriuos paskolino bibliotekos administracija. Visi tikslinės grupės autoriai buvo apdovanoti spalvotais pieštukais ir piešimo popieriaus aplankais. R. Zinkevičius pasidžiaugė mokinių kūriniais ir perdavė komisijos žodžius, kad tai meniškai stiprūs darbai, kurie padarė gražų įspūdį ir nė kiek nenusileido patyrusiems tautodailininkams. Tuomet sužinojome, kad buvo pakviesta profesionali vertintojų komisija, kuri pagal technikų įvairovę ir meniškumą  atrinko 5 mokinių  (G. Valiukevičiūtės, K. Kasmauskaitės, E. Čereškaitės, I. Tamoševičiūtės, G. Paškevičiūtės) ir  4 tautodailininkų kūrinius, kurie kartu su Vilniaus ir Šiaulių miestų moksleivių ir tautodailininkų kūriniais tema “Vilnius” atstovaus Ukmergę ir visus metus bus  eksponuojami įvairiuose Lietuvos miestuose. Tikimės juos pamatyti ir Ukmergėje. Lauksime ir būtinai aplankysime parodą.

Mokytoja metodininkė Romualda ZARECKIENĖ