Knygoje vaikams – įspūdingas lietuvių mitologijos pasaulis

Lapkričio 15 d. Ukmergės Meno mokyklos Dailės skyriuje svečiavosi grafikos dizainerė Kotryna Zylė. Čia Vlado Šlaito Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus kvietimu viešnia pristatė savo knygą „Milžinas mažylis“. Daug pasiekusi grafikos dizainerė šia knyga debiutuoja kaip vaikų rašytoja.

„Išduosiu paslaptį, – prisipažįsta Kotryna, – Lietuvos pakraštyje, pasislėpęs pelkynuose, gyvena paskutinis mūsų šalies milžinas. Mielą dičkį Kernių sutikau visai netyčia ir iki šiol negaliu patikėti, kad man taip pasisekė. Jo papasakotas istorijas apie gyvus akmenis ir kalnus, laumes, giminaičius milžinus, skraidančius ežerus ir visokius dyvus kuo kruopščiausiai užrašiau, iliustravau, ir štai knyga – jūsų rankose“. Aprašydama ir iliustruodama Kerniaus kelionės nutikimus, autorė atskleidžia vaikams įspūdingą lietuvių mitologijos pasaulį ir susieja jį su legendinėmis Lietuvos vietomis. Knygoje, kurią išleido leidykla „Aukso žuvys“, ne vienas puslapis skirtas Ukmergės kraštui.

Jaukioje mokyklos galerijoje „Keliaujantis paukštis“ susirinkusiems Dailės skyriaus mokiniams, mokytojams ir Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus skaitytojams autorė papasakojo medžiagą knygai rinkusi dvejus metus, atskleidė, kad kai kuriuose personažuose atsispindi autorės draugų bruožai, paaiškino kodėl milžiną pavadino mažyliu. Pasirodo, vardas Kernius milžinų kalba reiškia – mažaūgis. Parodė skaidres kaip pieštuku, kompiuteriu kūrė iliustracijas, kurioms pozavo draugai ir giminaičiai. Prisipažino, kad turi sukaupusi tiek medžiagos, kad gal kada nors pasirodys ir dar viena knyga. Taip pat papasakojo apie kartu su leidykla „Aukso žuvys“ sudarytus nuotaikingus ir nuotykingus maršrutus, kuriais galima keliauti milžino Kerniaus keliais ir mėgautis neregėtais mūsų krašto kampeliais. Viešnią labai pradžiugino susirinkusių vaikų žinios apie lietuvių mitines būtybes. Jie žinojo ir kaukus, ir aitvarus, ir ką deivė Gabija globoja, ir ką laumės veikia... Ir dar nupirko visas aliai vienos Kotrynos atsivežtas knygas. O Arina ir Gabija net į knygyną buvo nulėkusios, bet terado tik vieną knygos egzempliorių. Dabar rašytojos knyga su autografu džiugins ne vieną skaitytoją Ukmergėje.

Knyga „Milžinas mažylis“ nominuota tapti GERIAUSIA METŲ KNYGA VAIKAMS! Ją globoja Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Jolanta Žvirblytė
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Straipsnis paimtas iš čia. Ačiū!