Kūrybinė studija „Jausti – vadinasi, matyti“ Ukmergės filiale

Š. m. spalio 31 d. baigėsi LAB Ukmergės filiale vykdytas projektas – Kūrybinė studija „Jausti – vadinasi, matyti“, kurio tikslas – vaikų kultūrinės edukacijos ir kūrybiškumo skatinimas regionuose, jų supažindinimas su neregio pasauliu ir specialiųjų formatų leidiniais, sveikųjų ir neįgaliųjų tarpusavio bendradarbiavimas, regionų sociokultūrinės aplinkos gerinimas.

Projekte LAB Ukmergės filiale dalyvavo Ukmergės meno mokyklos Dailės skyriaus trys mokinių klasės: pradinio ugdymo programos „A“ klasės; pagrindinio ugdymo programos „I A“ klasės ir pagrindinio ugdymo programos „I B“ klasės mokiniai. Vaikų mokytojai Irutė Kiseliova ir Dainius Tijūnėlis.

Projektas vyko keliais etapais. Pirmajame etape LAB Ukmergės filiale buvo surengtos edukacinės ekskursijos, kurių metu mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos aklųjų biblioteka, specialiųjų formatų leidiniais bei liečiamaisiais leidiniais. Antrajame etape organizuotos kūrybinės stovyklos, kurių metu mokiniai kūrė taktilinius piešinius nematantiems vaikams. Trečiajame etape projekto ekspertai – Ukmergės kultūros centro dailininkas apipavidalintojas, parodų organizatorius Egidijus Darulis ir Ukmergės rajono Želvos vidurinės mokyklos, dailės vyr. mokytoja Jolita Grigucevičienė – po ilgų diskusijų išrinko geriausią piešinį. Tai pagrindinio ugdymo programos I A klasės mokinės Kamilės Tretjakaitės darbas „Žuvis vandenyje“. Surengta sukurtų taktilinių piešinių paroda, kuri  bus eksponuojama iki 2015 metų ir organizuotas baigiamasis renginys, kurio metu visus projekto dalyvius pasveikino LAB direktorė Rasa Januševičienė, kuri įteikė mokytojams ir mokiniams padėkos raštus bei suvenyrus ir atskiru padėkos žodžiu išskyrė nugalėtoją, kuriai buvo įteiktas pagrindinis projekto prizas – skėtis bei suvenyrai ir saldumynai. Apie dalyvavimą projekte ir liečiamųjų piešinių gaminimą kalbėjo vaikų mokytoja Irutė Kiseliova. Kartu su vaikais renginyje dalyvavo ir kai kurių vaikų tėveliai, besidomintys ne tik vaikų darbais, bet ir LAB Ukmergės filialo veikla bei vykdomais projektais su vaikais. Vėliau visi klausėsi Ukmergės meno mokyklos Muzikos skyriaus mokinių – Tautvydo Pakėno (mokytoja Danutė Pliskienė) ir Luko Petrovo (mokytojas Valentinas Pliskus) – koncerto.

Projektą „Kūrybinė studija – jausti, vadinasi matyti“ (tęstinės programos II-oji dalis) iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Asta Girnienė

Straipsnis paimtas iš čia. Didelis Ačiū.