Jaunieji ambasadoriai

Ukmergės meno mokyklos styginių instrumentų orkestras birželio 6-8 d. vyko į IV tarptautinį styginių orkestrų festivalį Valmieroje (Latvija). 68 stygininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos trims dienoms susibūrė į vieną orkestrą.

Mūsų mokyklos orkestrą įsijungti į šį projektą pakvietė Panevėžio muzikos mokyklos styginių instrumentų orkestro vadovė Vidmanta Luomanienė. Festivalis unikalus tuo, kad jame atliekama tik nacionalinė muzika - styginių instrumentų orkestrui aranžuota liaudies muzika ir nacionalinių kompozitorių originali kūryba.

Gražiai restauruotas ir išpuoselėtas, su labai gera akustika Vaivados miestelio kultūros centras tapo mūsų orkestro repeticijų vieta, kurioje jau pirmą dieną įvyko jungtinio orkestro koncertas. Sekančią dieną grojome Diklio miestelio rūmų parke vykusioje regioninėje dainų šventėje. O festivalį vainikavo trečią dieną įvykęs koncertas Valmieros kultūros centre. Koncertuose skambėjo visų šalių nacionaliniai kūriniai. Prie estiško „Vaikemehikene“, latviško „Liriskais vals“ ir suomiško „Konstans valsi“ darniai skambėjo J. Naujalio „Svajonė“.

Trys dienos tapo akimirka. Grįžome pavargę, bet laimingi, geriau pažinę savo kaimynus, jų kultūrą. Įspūdžių, naujienų daug, norisi viskuo pasidalinti, tačiau džiugiausia naujiena mums yra ta, kad sekančiais metais vėl esame pakviesti į jau V tarptautinį festivalį, kuris vyks Estijoje Hyujama saloje. Kitais metais į vieną orkestrą dar prisijungs jaunieji muzikantai iš Danijos, Švedijos, Norvegijos. Festivalis auga, plečiasi jo geografija, o mes nekantriai lauksime kitų metų.

Marija Virginija MAŽEIKIENĖ, styginių instrumentų orkestro vadovė

Nuotraukos autorės