Pamokos tęsiasi dailės galerijose

Gegužės 26 dieną Ukmergės meno mokyklos dailės skyriaus suaugusiųjų dailės studijos narės pratęsė pamokas Vilniaus dailės galerijose.

Lietuvos nacionalinėje dailės galerijoje apžvelgė Lietuvos dailės istorijos XX-XXI amžių meno raidą, stebėjo kaitas, aptarė laikmečių įtakas tapytojams ir skulptoriams, domėjosi atlikimo stiliais ir raiškos būdais. Labai sudomino ukmergiškių K. Zimblytės ir A. Puipos kūriniai ir istorijos apie jų gyvenimą. Po to pasinėrė į Niujorke gyvenančio tapytojo Kęstučio Zapkaus optines spalvų dėliones didžiulėse drobėse ir jo mokinių instaliacijas, stebėjo kūrybos procesus.

Dailės galerijoje „Arka" gilinosi į piešinio atlikimo subtilybes. Čekų menininko Oldricho Kulhaneko piešiniai ir atspaudai nustebino itin kruopščiu piešinio formų modeliavimu piešiant žmogaus kūną. Kitose galerijos salėse laukė Tarptautinio stiklo meno simpoziumo lietuvių, estų ir latvių darbai, netikėtai sudominę netradiciniu stiklo panaudojimu nuo miniatiūrinių formų iki instaliacijų ir menų sintezių.

Dar vienas apsilankymas - vienoje gražiausių Vilniaus gatvelių – Literatų. Šiuo metu joje veikia grafikės Eglės Vertelkaitės sukurtas šiuolaikinio meno projektas „Literatų gatvės projektas“, kurioje menininkai ant pastatų sienų skiria vaizdines dedikacijas nusipelniusiems Lietuvos kultūrai menininkas, literatams. Čia buvo labai įdomu stebėti, kaip ir iš ko tos mažosios miniatiūros sukurtos, kam sukurtos ir kaip jos atspindi tą žmogų ar jo kūrybą, kuriam skirtos.

Romualda ZARECKIENĖ, suaugusiųjų dailės studijos vadovė