Ukmergiškių sėkmė Latvijoje

Kovo 10 d. Daugpilyje (Latvija) vyko tarptautinis akordeonininkų konkursas "Naujene 2014". Šis tarptautinis renginys vyksta jau dvyliktą kartą. Šių eilučių autorius kaip vertinimo komisijos narys konkurse dalyvauja jau vienuoliktą kartą. Tiek pat kartų dalyvauja ir Ukmergės meno mokyklos moksleiviai. Nebuvo metų, kad mūsų mokiniai neparsivežtų nugalėtojų ar prizininkų diplomų. Kasmet plečiasi konkurso dalyvių geografinis išsidėstymas ir didėja dalyvių skaičius. Šiais metais konkurse dalyvavo 8 valstybių atstovai - be nuolatinių Lietuvos ir Latvijos atstovų varžėsi akordeonininkai iš Rusijos, Ukrainos, Serbijos, Krymo, Lenkijos, Moldovos ir kt.

Konkursas vyko tris dienas - balandžio 9-11 dienomis. Pirmą konkurso dieną varžėsi muzikos ir meno mokyklų atstovai. Šiame ture dalyvavo II klasės mokinys Tautvydas Pakėnas (mokytoja Danutė Pliskienė) ir VI klasės mokinys Lukas Petrovas (mokytojas Valentinas Petras Pliskus). Dalyvių gausa neišgąsdino jaunųjų akordeonininkų. Jei pernai Tautvydas pirmųjų klasių kategorijoje buvo trečias, tai šiemet, drąsiai ir gražiai atlikęs savo konkursinę programą, jis buvo apdovanotas I-os vietos laureato diplomu. Lukas Petrovas, jau anksčiau dalyvavęs akordeonininkų konkursuose Italijoje, Latvijoje, Čekijoje, Lietuvoje, grojo užtikrintai , pasitikėdamas savimi. Jis laimėjo III vietos laureato diplomą.

Ukmergės meno mokyklos auklėtiniai sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose, respublikiniuose konkursuose. Jų laimėjimai - ne tik didžiulė šventė tėveliams, mokytojams, mokyklai, bet ir Ukmergės miestui.

Akordeono dalyko mokytojas ekspertas Valentinas Petras PLISKUS

Lukas Petrovas ir Tautvydas Pakėnas. D. Pliskienės nuotr.