Iš muzikos lobių skrynios

Balandžio 5 dieną Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje vyko Respublikinis programinės muzikos festivalis–konkursas „Iš muzikos lobių skrynios“. Skirtingai nuo kitų konkursų, jame dalyvavo papildomą instrumentą fortepijoną besimokantys įvairių klasių meno ir muzikos mokyklų moksleiviai. Šio konkurso tikslas – ugdyti papildomo -instrumento fortepijono dalyko grojimo įgūdžius, plačiau atskleisti mokinių kūrybinius gebėjimus, skatinti moksleivių kūrybinę saviraišką bei koncertinę veiklą.

Konkurse mokiniai atliko įvairių kompozitorių turinčias pavadinimus programines pjeses. Konkurso dalyviai varžėsi 4 kategorijose: IA – mažieji solistai (I–IV klasių), IB – fortepijoniniai duetai ir trio (I–IV klasių), IIA – vyresnieji solistai (V–VII klasių) ir IIB – fortepijoniniai duetai ir trio (V–VII klasių). Ukmergės meno mokyklai atstovavo 4 mokiniai: II klasės mokinė Gustė Rusovič (mokytoja Rūta Driukienė), II klasės mokinė Smiltė Baublytė (mokytoja Ona Valeišienė), IV klasės mokinys Jeronimas Darulis (mokytoja Ona Valeišienė) ir fortepijoninis duetas – III klasės mokinė Rugilė Kalibataitė (mokytoja Vaiva Daunoravičienė) ir V klasės mokinys Deividas Iredale (mokytoja Rūta Driukienė).

Ukmergiškiai pasirodė puikiai – Gustė Rusovič bei Rugilės Kalibataitės ir Deivido Iredale duetas tapo konkurso laureatais, o Jeronimas Darulis tapo konkurso diplomantu. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti dalyvio diplomais ir prizais.

Fortepijono dalyko vyr. mokytoja Rūta DRIUKIENĖ

Laureatai, diplomantai, dalyviai. E. Darulio nuotr.