Etiudų čempionatas

Vienas po kito scenoje pasirodo jaunieji pianistai. Vikriai fortepijono klaviatūra bėgioja jų pirštukai, nes visi groja etiudus – virtuozinius, greito tempo kūrinėlius, skirtus pirštų miklumui lavinti.

Kuo daugiau etiudų mokinys išmoksta, tuo geriau jis susipažįsta su įvairia fortepijoninės muzikos faktūra ir įvaldo įvairius skambinimo būdus. Skambinti etiudus dažniausiai pritrūksta laiko, todėl fortepijono dalyko mokytojoms Laurai Burneikienei, Audrai Bernadišienei ir Dainai Kriaučiūnienei kilo mintis fortepijono dalyko mokiniams surengti etiudų čempionatą. Šis renginys jau tapo tradiciniu - šių metų kovo 18 d. jis jau įvyko trečiąjį kartą.

Čempionate dalyvavo apie trisdešimt jaunųjų pianistų, kurie varžėsi 2 kategorijose: pirmojoje kategorijoje dalyvavo 1-3 kl. mokiniai, antrojoje kategorijoje - 4-6 kl. mokiniai. Mokinių grojimą vertino komisija: komisijos pirmininkė, fortepijono dalyko mokytoja metodininkė Diana Jukonienė; papildomo instrumento vyr. mokytoja Birutė Baguckienė ir direktoriaus pavaduotoja muzikai vyr. mokytoja Miglė Čivienė. Jauniesiems pianistams sėkmės palinkėjo meno mokyklos direktorius Egidijus Petrikas, kuris pasidžiaugė dalyvių gausa bei tėvelių palaikymo komanda.

Čempionate skambėjo daug įvairios technikos ir faktūros etiudų. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Komisijai sumuojant rezultatus, pianistams ir jų tėveliams koncertavo kitų dalykų mokiniai, į sceną lipo drąsiausi savanoriai atlikėjai, klausėmės ir mokytojos Eglės Minčiūnaitės grojimo. Komisijos sprendimu I-ąją vietas laimėjo 3 klasės mokinė Gabija Gembickytė (mokytoja Audra Bernadišienė) ir 4 klasės mokinė Emilija Krasnopiorovaitė (mokytoja Rūta Driukienė). II-osios vietos laimėtojai - 3 klasės mokinė Augustė Daunoravičiūtė (mokytoja Diana Jukonienė) ir 5 klasės mokinė Akvilė Miškinytė (mokytoja Zita Kamarauskienė). III-iosios vietos laimėtojai - 3 klasės mokinė Gerda Kapočiūtė ir 6 klasės mokinė Rugilė Kolesnikovaitė (mokytoja Laura Burneikienė). Jauniausios dalyvės nominaciją pelnė Danielė Ermolavičiūtė (mokytoja Rūta Driukienė). Nominacijas už muzikaliausiai atliktą etiudą savo kategorijose pelnė 2 klasės mokinė Brigita Kriaučiūnaitė (mokytoja Eglė Minčiūnaitė) ir 5 klasės mokinė Judita Kulakauskaitė (mokytoja Diana Savanevičienė). Nominacijos už virtuoziškiausiai sugrotą etiudą atiteko 3 klasės mokiniui Vainiui Kulaičiui (mokytoja Audra Bernadišienė), 4 klasės mokinei Paulei Kergytei (mokytoja Zita Kamarauskienė) ir 6 klasės mokinei Aistei Staškūnaitei (mokytoja Daina Kriaučiūnienė). Artistiškiausio pasirodymuo nominaciją pelnė 4 klasės mokinė Žemyna Meškuotytė (mokytoja Daina Kriaučiūnienė).

Renginiu liko patenkinti visi - mokiniai, mokytojai ir tėveliai. Juk svarbiausia yra ne laimėti, bet dalyvauti, pasirodyti, nugalėti jaudulį, kuris lydi visus, lipančius į sceną. Kuo daugiau mokinys koncertuoja, tuo greičiau lavėja jo, kaip atlikėjo, valia ir meninė fantazija, o mes, mokytojai, ruošdami mokinius koncertams, konkursams ir kitiems viešiems pasirodymams, to ir siekiame.

Fortepijono dalyko mokytoja metodininkė Audra BERNADIŠIENĖ

Etiudų čempionato dalyviai. Autorės nuotr.