Judančio pasaulio ritmais

Kovo 15-16 d. Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje įvyko III-sis Lietuvos jaunųjų pianistų festivalis-konkursas „Judančio pasaulio ritmais“, kurį organizavo Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykla ir VŠĮ „Muzikos forumas“.

Konkurso dalyviai turėjo atlikti po dvi programines pjeses, kurių pavadinimuose būtų išreikštas judėjimas. Programiniai kūriniai - tai kūriniai, turintys konkrečius pavadinimus, kuriais išreiškiamas atliekamos muzikos siužetas. Kūrinių pavadinimuose gali atsispindėti gamtoje vykstantys reiškiniai („Audra“, „Krioklys“, „Bebrai stato užtvanką“), tai gali būti šokiai („Žaliosios varlytės šokis“, „Laukinių šokis“ , „Padūktinis“) ir kt. Pavadinimas atskleidžia kūrinio nuotaiką, tempą, lavina vaizduotę, o jei yra galimybė - melodijai sukuriamas tekstas, o viso to rezultatas - jaunojo atlikėjo klausytojams pasekta muzikinė pasaka.

Konkurse dalyvavo 90 jaunųjų atlikėjų iš įvairių Lietuvos meno ir muzikos mokyklų. Ukmergės meno mokyklai atstovavo III kl. mokinys Vainius Kulaitis (mokyt. A. Bernadišienė), kuris varžėsi jauniausiųjų atlikėjų A kategorijoje, pasižymėjusioje dalyvių gausa - net 42 dalyviai. Ukmergiškis atliko 2 kūrinius - D. C. Glover „Cirko paradas“ ir P. Cilcher „Pas nykštukus“. Jaunuosius pianistus vertino kompetentinga vertinimo komisija: komisijos pirmininkė Vilija Geležiūtė - Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė, Inga Vyšniauskaitė - Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ir Remigijus Sabaliauskas - Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas.

V. Kulaičio grojimą komisija įvertino laureato diplomu. Iš gausaus dalyvių būrio laureato diplomais buvo apdovanoti 42 jaunieji pianistai. Iškilminga apdovanojimų ceremonija ir laureatų koncertas įvyko sekančią dieną Vilniuje, Chodkevičių rūmų salėje. Rūmų menės erdvė ir grožis, puikaus fortepijono skambesys ir pianistų atliekami kūriniai-pasakojimai paliko neišdildomą įspūdį visiems susirinkusiems - mokytojams, tėveliams ir jauniesiems pianistams.

Fortepijono dalyko mokytoja metodininkė Audra BERNADIŠIENĖ

A. Bernadišienės nuotr.