Pažintis su Vilniaus dailės akademija

Vilniaus dailės akademijos studijų prorektorė prof. Eglė Ganda Bogdanienė Lietuvos moksleivius pakvietė atvykti į Vilniaus dailės akademiją ir iš arčiau susipažinti su Akademijos bendruomene, studijų ir karjeros galimybėmis. Jau tampa tradicija kartu su Ukmergės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniais vykti į VDA Atvirų durų dienų renginius. Šįkart išvykoje dalyvavo 12 moksleivių, o lydėti moksleivius talkino mokytojai Jolita Šlepetienė ir Audrius Žilėnas.

Mus pasitiko Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros vedėja Ieva Skauronė, buvusi Ukmergės dailės mokyklos pirmosios laidos moksleivė, o vėliau – ir šios mokyklos mokytoja, prieš metus Ukmergės meno mokyklos neformaliojo ugdymo programą baigusi, dabar scenografijos I kurso studentė Silvija Puodžiūnaitė. Kartu su katedros dėstytojomis Julija Skuradova ir Ieva Paltanavičiūte katedros vedėja moksleiviams pristatė studentų kūrybinius darbus, supažindino su studijų programomis, studijų metu įgytų žinių ir gebėjimų pritaikymo profesinėje veikloje galimybėmis. Pakvietė bendradarbiauti, pasirašant tarp VDA Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros ir Ukmergės meno mokyklos bendradarbiavimo sutartį.

Keramikos katedroje doc. Ona Petkevičiūtė pademonstravo skaidres su studentų kursiniais, bakalauro bei magistro pakopų programų baigiamaisiais darbais. Apžiūrėjome kūrybines dirbtuves, degimo krosnis, studentų keramikos darbų ekspoziciją.

Tapybos katedros vedėjas prof. Jonas Gasiūnas papasakojo apie tapybos katedros studijų savitumą, pademonstravo studentų tapybos darbus, pakvietė atvykti į kūrybines dirbtuves ir plačiau susipažinti su jo paties darbais.

Po senoviniais skliautais įsikūrusių katedrų auditorijų, perėję į kitą Maironio gatvės pusę, atsidūrėme šiuolaikinio pastato erdvėse - parodų salėse "Titanikas", kuriose buvo eksponuojami 2013 m. rudens semestro architektūros, dizaino ir tekstilės studentų darbai bei Fotografijos ir medijų meno katedros paroda "Re(z)ginys". Ypač visus sudomino grafinio dizaino katedros, pasižyminčios didžiausiu stojimo konkursu, studentų novatoriški darbai bei projektai, moksleiviams padovanoti lankstinukai su šios katedros studentų interaktyviais projektais bei baigiamaisiais darbais.

Vilniaus dailės akademijos laikraštyje, skirtame Atvirų durų dienų lankytojams, rektorius prof. Audrius Klimas rašo: "Labai didžiuojuosi mūsų studentų kūrybiškumu, motyvacija, originaliomis idėjomis ir iniciatyva jas įgyvendinti. Tai tos asmenybės, kurios išjudina pasaulį."

Susipažinę su Akademija, jos dėstytojais, pasisėmę idėjų, moksleiviai grįžta į savo mokyklą tęsti mokslų dailės meninės plastikos pažinimo srityje. Tikime, kad dalis šios išvykos dalyvių po kelių metų rinksis studijas atsinaujinančioje ir kūrybingoje VDA studijų bendruomenėje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui dailei Birutė ŽILĖNIENĖ

J. Šlepetienės nuotr.