Vilhelmo Haufo pasakų iliustracijos

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje eksponuojama Meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių piešinių paroda „Tik žolelė čiauduolė išgelbės“, skirta rašytojo Vilhelmo Haufo kūrybai.

Vilhelmas Haufas (1802-1827) – vokiečių rašytojas, vėlyvasis romantikas, pasaulinį garsą pelnęs egzotinių ir didaktinių siužetų pasakomis (populiariausios – „Kalifas gandras“, „Pasaka apie Mažąjį Muką“, „Nykštukas Nosis“, „Jaunasis anglas“, „Šaltoji širdis“ ir kt.).

Haufo pasakoms būdinga optimizmas, jose ryšku šviečiamosios idėjos, gausu realybės elementų. Dora, jausmų kilnumas, tėvynės meilė, nepaprastai graži ir aiški kalba – svarbiausios Haufo pasakų ypatybės, kurios visada traukė ir trauks skaitytoją. Pasak literatūros kritiko Kęstučio Urbos, Haufo pasakos „užima tarpinę vietą tarp vien rašytojo išmone pagrįstų, vadinamųjų originaliųjų literatūrinių pasakų (tokių kaip Hofmano „Spragtukas“), ir folkloriškųjų, kurias išgarsino Broliai Grimai“.

Parodoje eksponuojami 84 darbai, kuriuos sukūrė pradinio ir pagrindinio ugdymo klasių mokiniai, vadovaujami pedagogų Jolitos Šlepetienės, Irutės Kiseliovos, Kristinos Vainilavičienės, Dainiaus Tijūnėlio. Darbai nutapyti guašu, nupiešti pastele, spalvotais pieštukais, tušu ir plunksnele.

Paroda veiks iki vasario mėnesio.

Informaciją parengė VB Vaikų literatūros skyrius