„Skambančios vasaros spalvos“

Vasara dailės skyriuje, kaip jau daugelį metų įprasta, prasidėjo nuo kūrybinės stovyklos - plenero. Šiemet trisdešimt du jaunieji dailininkai nešini tapybos ir piešimo priemonėmis, pasklido po Veprių miestelį ir jo apylinkes. Per gana trumpą laiką pleneristai sukūrė daugiau kaip šimtą darbų. Darbuose atliktuose įvairiomis technikomis įamžinta Veprių miestelio gamta, ežeras, sodybos.

Stovyklautojai ne tik piešė ir tapė, bet turiningai ir linksmai leido laisvalaikį, žaidė sportinius žaidimus, maudėsi ežere, bendravo su bičiuliais. Plenero metu buvome išvykę į pažintinę ekskursiją po Kėdainių miestą, kurioje susipažinome su miesto istorija, architektūra. Aplankėme Kėdainių kraštotyros muziejų, didžiąją rinkos aikštę, paminklą Jonušui Radvilai ir renesanso stiliaus Evangelikų reformatų bažnyčią (XVII a.). Lankėmės bažnyčios kriptoje įrengtame Radvilų šeimos mauzoliejuje, kur saugomi šeši puošnūs renesanso ir baroko stiliaus sarkofagai, turintys didelę meninę ir istorinę vertę. Susipažinome su Senosios rinkos aikštėje esančiu sinagogų kompleksu – menančiu gausios žydų bendruomenės egzistavimą Kėdainiuose nuo XVII a., lankėmės Šviesiojoje Gimnazijoje ir V. Ulevičiaus medžio drožinių ekspozicijoje. Įdomu buvo pasibūti Kėdainių dailės mokykloje, kurioje galėjome pamatyti mokinių baigiamųjų kūrybinių darbų parodą.

Laikas prabėgo labai greit ir šiltas vasaros kūrybinės stovyklos - plenero akimirkas primins paroda, kuri mokslo metų pradžioje tradiciškai bus surengta dailės skyriaus galerijoje "Keliaujantis paukštis". Maloniai kviečiame apsilankyti.

Irutė KISELIOVA, mokytoja metodininkė