Jaunųjų muzikų kūrybinė stovykla Ramygaloje

Apie 50 smuikininkų ir violončelininkų, 15 pūtikų birželio 22 d. susirinko į jaukią Ramygalos gimnaziją (Panevėžio raj.). Čia 3 dienas vyko Panevėžio miesto bei rajono, Ukmergės ir Kėdainių meno ir muzikos mokyklų moksleivių kūrybinė stovykla-festivalis "Skambėk, jaunyste".

Iš Ukmergės meno mokyklos atvykome šešiese - tai smuikininkės Urtė Stimburytė, Liucija Misevičiūtė, Inesa Sireikytė, violončelininkai Dovilė Kešiauskaitė, Kornelija Mažeikaitė, Eimantas Morkūnas. Mus lydėjo mūsų mokyklos styginių orkestro vadovė mokyt. M. V. Mažeikienė. Festivalio vadovas ir simfoninio orkestro dirigentas - Kęstutis Plančiūnas. Intensyviai dirbome, grojome kasdien po 5-6 val. Darbo krūvis buvo nemažas, kūriniai nelengvi, reikėjo susigroti. Kartais paskausdavo nugaras ir rankų pirštus. Tačiau susidraugavome, susiradome daug draugų, sunku buvo eiti laiku miegoti.

Sekmadienį Ramygalos bažnyčioje po šv. Mišių įvyko koncertas. Koncerte skambėjo sakralinė muzika: Fr. Šuberto "Ave Marija", G. Bizet "Agnus Dei", C. Frank "Panis Angelicus" ir kt. Daug aplodismentų sulaukėme po atliktos J. Naujalio "Svajonės". Klausytojams patiko trimitininko bei trombonininko atlikti solo kūriniai. Mūsų koncerto klausėsi miestelio bendruomenė bei mūsų tėvai. Šventė buvo graži, likome patenkinti. Lauksime kitų metų, nes vėl esame pakviesti į šią stovyklą...

Kornelija MAŽEIKAITĖ, Meno mokyklos muzikos skyriaus moksleivė

M. V. Mažeikienės nuotr.