Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vienuolyno g. 7, LT-20130, Ukmergė
Tel. (8 340) 527 34
Faks. (8 340) 527 34
El. p. ukmmrastine@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 302541858

 

"Dainų dainelės" laureatai negali nedainuoti

Kiekvieno jaunojo dainorėlio svajonė - dainuoti Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurse „Dainų dainelė“. Tai jo, kaip dainininko, garbės ir pripažinimo reikalas, kone aukščiausias talentų ir gabumų įvertinimas.

„Dainų dainelė” - vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių, kuriame kas antrus metus dalyvauja vaikai ir mokiniai nuo 3 iki 19 metų. Šiuo nacionaliniu jaunųjų dainininkų renginiu siekiama puoselėti dainavimo tradicijas, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius bei skatinti kurti ir atlikti naujas lietuviškas dainas vaikams. „Dainų dainelė“, kuri gyvuoja nuo 1974 metų, į profesionalią sceną atvedė daug žymių atlikėjų.

Konkurse Ukmergei atstovavo septyni atlikėjai

Šiemet vykusi „Dainų dainelė“ - jubiliejinė. Konkursas buvo organizuojamas dvidešimtą kartą. Jaunųjų dainininkų atranka prasidėjo praėjusių metų pabaigoje. Dalyviai, norintys tapti konkurso laureatais, turėjo įveikti mokyklinį, rajoninį, zoninį etapus. Perėjusieji pastarajį pateko į Lietuvos televizijos konkursinį turą, kuris buvo rodomas tiesiogiai. Šiais mokslo metais nuo konkurso pradžios mokyklose ir savivaldybėse vykusiuose „Dainų dainelės“ koncertuose dalyvavo daugiau nei penki tūkstančiai dainininkų.

Televizijos konkursiniame ture Ukmergei atstovavo ir su kitų šalies savivaldybių jauniaisias atlikėjais varžėsi Antano Smetonos gimnazijos merginų vokalinis ir mišrus vokalinis ansambliai (mokytoja Jūratė Martinkutė), Meno mokyklos solistė Indrė Pelakauskaitė (mokytoja Dalia Sližytė), Meno mokyklos vaikinų duetas - Laurynas Sičiūnas ir Arnas Pelakauskas (mokytoja D. Sližytė), Meno mokyklos mergaičių ansamblis (mokytoja D. Sližytė), Meno mokyklos merginų sekstetas - Agnė Jakubonytė, Liepa Valinskytė, Ieva Polkaitė, Agnė Raupelytė, Gintarė Valiuškaitė, Guoda Vereniūtė (mokytoja Daiva Petrikienė), Meno mokyklos solistas Martynas Stankevičius (mokytoja D. Petrikienė), kuriam pritarė merginų tercetas A. Jakubonytė, L. Valinskytė ir G. Vereniūtė.

Tarp laureatų - skambės ir ukmergiškių balsai

Po kelių mėnesių kovos pirmadienį buvo paskelbti šiųmetinio konkurso laimėtojai. Jubiliejinės „Dainų dainelės“ laureatais tapo 41 konkurso dalyvis (solistai ir ansambliai). Konkurso geriausieji išrinkti iš 300 solistų ir ansamblių. Laureatus išrinko vertinimo komisija, kuriai vadovavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros vedėjas, profesorius Virgilijus Noreika, ir televizijos žiūrovai. Vieną laureatą išrinko taip pat televizijos žiūrovai, balsuodami specialiai sukurtoje svetainėje.

Penktadienį Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje laureatai buvo apdovanoti. Šeštadienį ir sekmadienį jie pasirodys Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Laureatams akompanuos Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras ir LRT muzikantų grupė. Tiesioginė koncerto transliacija žiūrovams bus parodyta sekmadienį, gegužės 27 dieną, 15 valandą, per Lietuvos televiziją.

Nacionalinės operos ir baleto teatro scenoje laureatų gretose išvysime ir ukmergiškes: solistę I. Pelakauskaitę ir merginų sekstetą - A. Jakubonytę, L. Valinskytę, I. Polkaitę, A. Raupelytę, G. Valiuškaitę, G. Vereniūtę.

Per gyvenimą keliaus su muzika

Dainavimo paslapčių aštuoniolikametė Antano Smetonos gimnazijos abiturientė Indrė mokosi nuo 2001 metų. 2008-aisiais Meno mokykloje baigusi Chorinio dainavimo specialybę mergina dar ketverius metus lankė solinio dainavimo kursą pagal išplėstinio ugdymo programą. Indrę Meno mokyklos muzikos skyriaus mokytoja D. Sližytė dainavimo moko jau vienuoliktus metus: „Dar būdama maža Indrė bandė stoti į fortepijono klasę, bet jai nepasisekė. Tad aš ją paėmiau mokytis chorinio dainavimo. Taip ji ir liko pas mane...“

Pedagogė, kalbėdama apie šią savo auklėtinę, kuri „Dainų dainelėje“ iškovojo pergalę, negailėjo pagyrimų ir gerų žodžių. Pasak D. Sližytės, Indrė yra labai talentinga, gabi, darbšti, ištverminga, visada pasitempusi, pavyzdinga. Ji yra daugybės respublikinių ir tarptautinių konkursų dalyvė ir laimėtoja, koncertų dalyvė, lanko meitriškumo kursus Lietuvoje ir užsienyje. Be to, mergina aktyviai dalyvauja ir mokyklos bei miesto renginiuose.

Svarbu pažymėti, kad per Meno mokyklos gyvavimo istoriją Indrė - vienintelė solistė, tapusi „Dainų dainelės“ laureate. Jaunoji dainininkė, kaip ansamblio narė, šiame konkurse dalyvavo jau ketverius metus. Šiemet mergina kaip solistė konkurse pasirodė pirmą kartą, ir tai jai lėmė sėkmę. Sekmadienį ukmergiškė atliks išplėtotą lietuvių liaudies dainą „Rūta žalioji“, kurios autorius - Vytautas Klova.

Ši savaitė aštuoniolikmetei ukmergiškei įsimintina ir dar vienu svarbiu jos gyvenimo įvykiu. Pirmadienį Meno mokyklos salėje vyko jos solinis koncertas „Mano sielos muzika“, kuriame skambėjo 12 įvairių žanrų lietuvių ir užsienio autorių muzikos kūrinių. „Koncerto pavadinimas gimė spontaniškai, nes muzika, kurią dainuoju, ir atskleidžia mano sielą, tai, kas man prie širdies, kas man patinka“, - sakė solistė.

Paklausyti Indrės susirinko ne tik jos artimieji, draugai, giminės ir pažįstami, bet ir rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus atstovai, mokyklų, kuriose mergina mokėsi ir mokosi direktoriai ir mokytojai. Renginyje dalyvavo ir jos pirmoji pradinių klasių mokytoja Stasė Danutė Bieliakienė iš Dukstynos pagrindinės mokyklos.

Taip pat koncerto, kurio koncertmeisterė - mokytoja Audra Bernadišienė, metu scenoje pasirodė Meno mokyklos auklėtiniai Arnas Pelakauskas, Laurynas Sičiūnas, Dovilė Kešiauskaitė ir Domantas Zubrickis. Koncertą vedė Daina Kriaučiūnienė.

Solinis Indrės vakaras simbolizavo atsisveikinimą su Meno mokykla. Tačiau tikrai ne su dainavimu. Mat abiturientė, baigusi mokyklą, planuoja stoti studijuoti operinio dainavimo, nes ji labai nori savo gyvenimą ir toliau sieti su muzika.

Merginas sieja neišpasakytas noras dainuoti

Kitas ukmergiškių kolektyvas Nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje – šiais mokslo metais susibūręs Meno mokyklos merginų sekstetas. Ukmergiškiai ir kitų miestų gyventojai jau spėjo pamilti šešias simpatiškas merginas - 14-metes Gintarę ir Guodą, 16-metes Ievą ir A. Raupelytę bei 19-metes A. Jakubonytę ir Liepą. Dainininkes dažnai galima pamatyti ir išgirsti įvairiuose renginiuose, konkursuose, iš kurių dažniausiai jos grįžta su laurų vainikais.

Meno mokyklos auklėtines sieja tai, kad jos yra rajono mokyklų moksleivės, geros draugės, o svarbiausia - jos turi neišpasakytą norą dainuoti. Merginų sekstetas “Dainų dainelės” laureatu tapo pirmą kartą, nors konkurse Meno mokyklos auklėtinės kaip ansamblių narės dalyvavo jau ne sykį. Tiesa, L. Valinskytė, dalyvavauda su tercetu, laureatės vardą laimėjo antrą kartą, o A. Jakubonytė, taip pat buvusi terceto dalyvė, Nacionaliniame operos ir baleto teatre dainuos net trečią kartą.

Merginos mėgsta dainuoti a capella (be instrumento pritarimo), o jų repertuaras - lietuvių ir užsienio autorių įvairių žanrų kūriniai. Beje, sekmadienį ukmergiškės a capella stiliumi žiūrovams atliks Bangos Balakauskienės harmonizuotą lietuvių liaudies dainą “Ir iššoko oželis”.

Jaunųjų atlikėjų vadovė D. Petrikienė mokytoja dirba 21 metus. Pasak pedagogės, nors per šį laikotarpį auklėtiniai konkurso televiziniame ture pasirodė daug kartų, tačiau laureatais jie tapo tik tris kartus.

“Norint laimėti reikalingi ir vokaliniai dainininkų duomenys, taip pat intelektas, darbštumas, užsispyrimas. Tačiau svarbiausia - konkurse dalyvaujantis dainininkas turi turėti didelį norą, pasitikėti savo jėgomis ir tikėti pergale”, - sėkmės paslaptimi dalijosi įvairių kolektyvų, dalyvaujančių daugybėje konkursų, vadovė.

Eglė KRIKŠTAPONYTĖ, "Gimtoji žemė"