Iš Latvijos - su laureatų diplomais

Nuo 2006-ųjų metų kiekvieną pavasarį Latvijoje, Marupės miesto muzikos mokykloje, organizuojamas Tarptautinis Noros Novik vardo mažųjų kamerinių ansamblių konkursas. Nora Novik (1941-2009) – žymi Latvijos pedagogė, profesorė, pianistė, daugelio konkursų laureatė, koncertavusi įvairiose pasaulio šalyse ir su žinomais pasaulyje dirigentais. Pianistė koncertavo ir su lietuvių dirigentų S. Sondeckio ir J. Domarko vadovaujamais orkestrais. Taip pat buvo gerai žinomas Noros Novik ir Rafi Haradžanjans fortepijoninis duetas "Riga Piano Duo". Norėdami įamžinti žymios pianistės atminimą, jos kolegos šį konkursą pavadino N. Novik vardu.

Konkursas vyksta dvi dienas: pirmąją dieną varžosi fortepijoniniai duetai, o antrąją - mažieji kameriniai ansambliai. Šiais metais konkurse dalyvavo jaunieji atlikėjai net iš 23 Lietuvos, Estijos, Rusijos, Latvijos ir Baltarusijos muzikos ir meno mokyklų. Pirmą kartą Ukmergės meno mokyklos fortepijoniniai duetai šiame konkurse dalyvavo 2010- aisiais metais. Šiais metais mokyklai atstovavo trys fortepijoniniai duetai: 2 klasės mokinės Žemyna Meškuotytė ir Lolita Gudonytė (mokytojos D. Kriaučiūnienė ir A. Bernadišienė), 3 klasės mokinės Odeta Mackevičiūtė ir Simona Dalinkevičiūtė (mokytojos A. Bernadišienė ir L. Burneikienė) ir 4 klasės mokinės Aistė Staškūnaitė ir Rugilė Kolesnikovaitė (mokytojos D. Kriaučiūnienė ir L. Burneikienė). Konkursantus vertino tarptautinė komisija: J. Vitolo vardo Latvijos Muzikos akademijos profesorius, pianistas Rafi Haradžanjans, Velso karališkojo koledžo pedagogas, pianistas James Kirby bei Viktor Zadnik - Slovėnijos Vrhnikas muzikos mokyklos direktorius, pedagogas, violončelininkas.

Visi muzikantai varžėsi savo amžiaus kategorijose, kiekvienam duetui buvo įteiktas komisijos sertifikatas su surinkta balų suma. Labai džiugu, kad ukmergiškes lydėjo sėkmė - fortepijoninis duetas Lolita Gudonytė ir Žemyna Meškuotytė A kategorijoje surinko daugiausiai komisijos balų ir buvo apdovanotos aukso medaliais ir I vietos laureačių diplomais. Mergaitės iškilmingame laureatų pagerbimo koncerte atliko K. Reinekės "Cavatina". Aistės Staškūnaitės ir Rugilės Kolesnikovaitės fortepijoninis duetas B kategorijoje gavo nominaciją už puikią M. Bober kūrinio "Prisiminimas" interpretaciją.

Fortepijono mokytoja metodininkė Audra BERNADIŠIENĖ

Nuotraukos A. Bernadišienės