Muzikuoja pedagogų vaikai ir anūkai

Tokia jau ta mokytojo dalia – didžiąją savo laiko, emocijų, kantrybės ir širdies šilumos dalį atiduoti savo mokiniams. Labai svarbu kuo visapusiškiau pažinti kiekvieną mokinį, išsiaiškinti jo siekius ir galimybes - tik sukūręs draugišką bendradarbiavimo atmosferą tarp savęs ir mokinio, pedagogas gali tikėtis gerų mokymosi rezultatų. Mokiniai, mokiniai... Barame ir mylime juos, didžiuojamės jais, o ar kas nors lieka saviems vaikams?

Lietuvių išmintis byloja, kad ir pelėdai savi vaikai gražiausi, tai kaip mokytojai gali nesididžiuoti savais vaikais ir jų pasiekimais? Meno mokyklos violončelės mokytojos metodininkės Virginijos Mažeikienės idėja surengti mokykloje dirbančių muzikos mokytojų muzikuojančių vaikų ir anūkų koncertą tapo gražia mokyklos tradicija. Koncerte dalyvavo jaunieji muzikantai: gitara ir trimitu grojęs Vytaras Čivas (mokytojai Egidijus Petrikas ir Jonas Bareikis), pianistė Augustė Daunoravičiūtė (mokytoja Diana Jukonienė), klarnetininkai Jokūbas Savanevičius ir Ričardas Kamarauskas (mokytojas Ričardas Kamarauskas), dainininkė Gabija Raškevičiūtė (mokytoja Dalia Stundžienė), violončelininkai Jokūbas Burneikis, Barbora Kriaučiūnaitė ir Kornelija Mažeikaitė (mokytoja Virginija Mažeikienė), trimitininkas Karolis Kriaučiūnas (mokytojas Jonas Bareikis). Koncerto vedančioji Daina Kriaučiūnienė pažymėjo, kad savais vaikais mes ir giriamės mažiau, ir reikalaujame daugiau – vis tas lietuviškas kuklumas ir santūrumas kaltas. O visai be reikalo, nes šie muzikantai jau dabar garsina Ukmergės meno mokyklos vardą respublikoje, yra tapę konkursų laureatais ir diplomantais. Smagu, kad saksofonininkas Vykintas Čivas (mokytojas Nikolajus Kononovas) svajoja pasirinkti muzikanto kelią, o pianistė Birutė Stundžiaitė jau dabar studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje profesoriaus Petro Geniušo klasėje. Darniai derėjo mamos Neringos Valinskienės ir dukrų Liepos bei Mantės balsai. Pedagogus maloniai nustebino jau baigę meno mokyklą, bet muzikavimo džiaugsmo nepamiršę gitaristas Rapolas Janukaitis (mokytojas Egidijus Petrikas) ir smuikininkė Daumantė Krikštaponytė (mokytoja Rita Krikštaponienė).

Nepastebimai prabėgo valanda, žiūrovai negailėjo plojimų, pasididžiavimu spindėjo tėvelių ir artimųjų akys, žvelgdamos į savą vaiką, grojantį scenoje. Kad ir kokia ta pedagogo dalia bebūtų, bet savi vaikai visada liks mylimiausi, gražiausi ir protingiausi. „Vaikams privalome duoti du dalykus – šaknis ir sparnus, o patikimiausias būdas gerai juos išauginti – tai padaryti vaikus laimingais“. Manau, šiems Oskaro Vaildo žodžiams pritars kiekvienas...

Fortepijono mokytoja metodininkė Audra BERNADIŠIENĖ

D. Savanevičienės nuotrauka