Domanto Miliaus seminaras „Demokratinis ugdymas muzikos mokyklose: nuo atkūrimo iki kūrimo. Kajaus Mačikūno atvejis”

Gruodžio 13 dieną Ukmergės meno mokykloje svečiavosi Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytojas ekspertas, akompaniatorius ekspertas, Kauno technologijos universiteto akademinio choro „Jaunystė” koncertmeisteris Domantas Milius, kuris vedė autorinį seminarą „Demokratinis ugdymas muzikos mokyklose: nuo atkūrimo iki kūrimo. Kajaus Mačikūno atvejis“.

Vestas seminaras yra Kauno 1-osios muzikos mokyklos ir Kauno švietimo inovacijų centro projektas inicijuotas Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytojo eksperto Domanto Miliaus, siekiant atskleisti demokratinio ugdymo muzikos mokyklose galimybes ir tikėtinus sėkmės rezultatus.

Demokratinis ugdymas muzikos mokykloje – tai alternatyvaus ugdymo forma, grindžiama mokytojų ir mokinių lygybės, abipusės pagarbos bei mokinių laisvės kurti ugdymo turinį principais. Demokratinėje muzikos mokykloje siekiama ugdyti autentišką muzikos atlikėją ir kūrėją, kuris per nuolatinį kūrybos procesą siekia naujų akademinių rezultatų.

„Smagu, kad taip šiltai ir nuoširdžiai Ukmergės meno mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Miglė Čivienė bei meno mokyklos kolektyvas, nuoširdžiai ir betarpiškai priėmė mane pristatyti mokinio Kajaus Mačikūno mokymosi sėkmės pavyzdžius. Manyčiau, kad pagrindinis uždavinys, kurį turėtų sau kelti muzikos pedagogas - kaip padėti atsiskleisti mokiniui kaip asmenybei, kaip ugdyti jo individualius gebėjimus, kaip sudaryti kuo palankesnes sąlygas jo vidinio meninio potencialo sklaidai, prigimtinių kompetencijų plėtrai. Nuo to didele dalimi, ateityje, priklausys jo santykio su muzika ypatumai, muzikos mokymosi motyvacija.“ – dalinosi įspūdžiais apie vestą seminarą Ukmergės meno mokykloje fortepijono mokytojas Domantas Milius.