Ukmergės meno mokykloje – ir baleto pamokos

Vilma NEMUNAITIENĖ, "Ukmergės žinios"

Ukmergės meno mokykla artėjančius mokslo metus pasitinka džiugiomis naujienomis – vaikus čia mokys du nauji Lietuvos kultūros padangėje žinomi kūrėjai – kompozitorius, džiazo atlikėjas Arnas Mikalkėnas ir balerina Rusnė Rimkutė.

Ukmergės meno mokyklos direktorė Klavdija Stepanova džiaugiasi galimybe plėsti siūlomų programų tinklą ir tuo, kad pavyko sutarti su naujaisiais dėstytojais.

Nuo rugsėjo Arnas Mikalkėnas dėstys mušamųjų instrumentų programą. Kompozitorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei J. Gruodžio konservatorijos dėstytojas, Jazz Academy įkūrėjas ir meno vadovas A. Mikalkėnas yra ir įvairių šalies bei tarptautinių muzikinių projektų autorius bei dalyvis.

Ukmergės meno mokykla yra nupirkusi mušamuosius instrumentus: įsigyta marimba, vibrafonas, ksilofonas, būgnų komplektai. Šiuo metu remontuojama patalpa, skirta mušamųjų instrumentų klasei. Į ją šiais metais planuojama priimti 4 mokinius. Naują mušamųjų instrumentų klasę mokykloje įsteigti šį pavasarį buvo nutarta rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

Dar viena didelė naujiena – nuo rugsėjo Meno mokykloje atnaujinta šokio programa bus papildyta baleto pamokomis. Jas ves profesionali balerina Rusnė Rimkutė. 11-os metų baleto profesijoje ir scenoje patirtį turinti R. Rimkutė  yra Eglės Špokaitės mokinė. Ji stažavosi Londono Karališkojoje baleto mokykloje, šoka Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Ukmergės meno mokykla ir Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla šią vasarą pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri numato bendradarbiavimą, vykdant formalųjį švietimą papildantį ugdymą bei neformalųjį švietimą, meistriškumo pamokų, koncertų organizavimą, bendrų projektų įgyvendinimą, gabių muzikai, dailei, šokiui vaikų ugdymo tęstinumą.

Baleto pamokos Ukmergės meno mokykloje atsirado dėl šio bendradarbiavimo. Į šokio pradinio ugdymo 1 klasę planuojama priimti 10–12 mokinių.

Mokyklos direktorė K. Stepanova pasakojo, kad šie mokslo metai Ukmergės meno mokyklos kolektyvui yra ypatingi ir dėl jubiliejų. Prieš  65-erius metus, 1956-ųjų spalį, Ukmergėje įsteigta Muzikos mokykla, o prieš 30 metų, 1991-aisiais duris atvėrė Dailės mokykla. Prieš 11 metų sujungus šias ugdymo įstaigas, veikia Ukmergės meno mokykla.

Priminsime, kad prašymus mokytis Ukmergės meno mokykloje galima pateikti iki rugsėjo 3 d.