Atostogos su muzika

2020 m. vasario 18-21 d. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyko tarptautiniai kamerinės muzikos kursai stygininkams, į kuriuos susirinko vaikai ir mokytojai iš Lietuvos meno ir muzikos mokyklų.

Juose turėjo galimybę dalyvauti ir Ukmergės meno mokyklos violončelės dalyko V klasės mokinė Martyna Zakarauskaitė. Į kursus Martyną lydėjo ir kamerinės muzikos subtilybes įsisavinti padėjo mokytoja metodininkė Virginija Mažeikienė.

Edukacinis projektas „Tarptautiniai J. Naujalio kamerinės muzikos kursai“ vaikams ir jaunimui Kaune buvo puiki galimybė tobulėti vadovaujant tarptautinei aukštos kvalifikacijos pedagogų komandai. Didelį įspūdį paliko dėstytojų profesionalumas ir kartu šiltas bendravimas, gebėjimas paaiškinti, kaip kameriniam ansambliui atlikti iškiliausių praeities epochų kompozitorių kūrinius, lavinti ansambliškumo pojūtį, išgirsti vienam kitą, bendradarbiauti. Nors klasikinės muzikos repertuaras nelengvas, individualios dėstytojų pamokos, grojimas kameriniame ansamblyje ir orkestre skatino patikėti savo jėgomis ir per trumpą laiką paruošti naujus kūrinius. Žinių ir išmoktų pamokų įrodymas – kursus vainikavęs nepaprasto grožio, abejingų nepalikęs koncertas.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad kursai buvo turiningas ir prasmingas moksleivių atostogų laikas. Vaikai ne tik drauge muzikavo, bet ir bendravo su bendraamžiais, dalyvavo vakaronėje ir protmūšyje, klausėsi mokytojų paruošto koncerto, susirado naujų draugų. Nepaprastai smagu buvo gyventi viešbutyje pačiame Kauno senamiesčio centre – Rotušės aikštėje. Gyvenimo sąlygos, maitinimas buvo puikūs.

Moksleiviai įgijo naujų žinių, išbandė save kameriniame ansamblyje ir susitiko bendraminčių. Nuoširdus ačiū organizatoriams, be kurių šių patirčių nebūtų, taip pat ir Martynos mokytojai Virginijai Mažeikienei – už pagalbą atrandant džiaugsmą muzikoje bei skatinimą tobulėti.

Jurgita ZAKARAUSKIENĖ

Autorės nuotr.