Vienuoliktukai atnešė sėkmę

2011-11-11 dieną, Vilniuje, Naujosios Vilnios  muzikos mokykloje, įvyko Trečiasis Respublikinis jaunųjų pianistų konkursas, skirtas Leonui Povilaičiui atminti. Leonas Povilaitis buvo neeilinė asmenybė - pianistas, kompozitorius, pedagogas, mylėjęs savo mokinius ir rašęs jiems kūrinius fortepijonui: „Dvaro svetainėje“, „Baidyklė“, „Bebrai stato užtvanką“, „Ašarėlė“... Visi L.Povilaičio kūrinėliai turi pavadinimus. Iš širdies ir su meile parašytos natelės suskamba vaikų širdelėse ir mus pasiekia išjaustos, suprastos, prasmingos ir jautriai išpasakotos.

Ukmergės meno mokyklos muzikos skyriaus jaunieji pianistai jau trečią kartą dalyvavo šiame konkurse, kuris vyksta kas antri metai. Konkurse mūsų mokyklai atstovavo šeši jaunieji pianistai:

2 klasės mokinės Lolita Gudonytė (mokyt. Audra Bernadišienė) ir Žemyna Meškuotytė (mokyt. Daina Kriaučiūnienė), 3 klasės mokinė Odeta Mackevičiūtė ( mokyt. Audra Bernadišienė), 4 klasės mokinės Rugilė Kolesnikovaitė ( mokyt. Laura Burneikienė) ir Ugnė Baginskaitė ( mokyt. Diana Savanevičienė). Vyriausias dalyvis - 8 klasės mokinys Arnas Pelakauskas ( mokyt. Dalia Sližytė ir Audra Bernadišienė) ne tik skambina fortepijonu, bet ir puikiai dainuoja bei groja klarnetu.

Visi konkurso dalyviai turėjo atlikti du skirtingo charakterio kūrinius, iš kurių vienas – pasirinktas L.Povilaičio kūrinys. Konkursas buvo skirtas ir žymaus mūsų kompozitoriaus ir dailininko M.K.Čiurlionio metams paminėti, todėl organizatoriai pageidavo, kad jaunieji pianistai į savo konkursinę programą įtrauktų ir šio iškilaus muziko kūrinius, sukurtus fortepijonui.

Konkurse dalyvavo virš šešiasdešimt jaunųjų pianistų iš įvairių Lietuvos meno ir muzikos mokyklų. Vertinimo komisijoje dirbo Lietuvoje žinomi pianistai: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentai - M.K.Čiurlionio proanūkis Rokas Zubovas ir Aleksandra Žvirblytė bei Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja Vaida Kirvelytė. Mūsų pianistus lydėjo sėkmė. Arnas Pelakauskas ir Odeta Mackevičiūtė buvo apdovanoti diplomais už geriausiai atliktus M.K.Čiurlionio kūrinius, o Lolita Gudonytė ir Rugilė Kolesnikovaitė tapo konkurso diplomantėmis.

Konkurso diena ypatinga tuo, kad Maestro Leonas Povilaitis sugrįžta pas mus  muzikos garsais, kurie mūsų vaikams atveria pojūčių ir spalvų pasaulį, pažadina gėrį, grožį, pripildo meilės ir tikėjimo.

Fortepijono dalyko mokytoja metodininkė
Audra BERNADIŠIENĖ