Kovo 11-osios šventė Meno mokykloje

Virginija LUNIENĖ

Saulėtą kovo 8-sios popietę Ukmergės meno mokykla pakvietė į šventinį koncertą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 23-sioms metinėms paminėti.

Mokyklos fojė pasitiko Dailės skyriaus mokinių darbai. Tautinės vėliavos spalvomis nutapytas Lietuvos žemėlapis tarsi atidarė šią parodą. Gėlės, paukščiai, pievos, trispalvis kelias - tai himnas mūsų laisvai Lietuvai. Talentingų pedagogų Irutės Kiseliovos, Kristinos Vainilavičienės, Jolitos Šlepetienės mokiniai piešė meilę Lietuvai.

O scenoje klausytojų jau laukė Muzikos skyriaus pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamos Ričardo Kamarausko. Visi kartu sugiedojome Tautišką giesmę.

"Šita žemė lietuvius augino,

Šita žemė lietuvius augins,

Niekada jokie pikti kaimynai

Šitos žemės vyžomis nemins."

Šiais poeto Gintauto Stankaičio žodžiais koncerto vedančioji mokytoja Danguolė Janukaitienė pradėjo renginį. Pučiamųjų instrumentų orkestras atliko nuotaikingą J. de Haan kūrinį ir, lydimas plojimų, užleido sceną gausiam instrumentalistų ir dainininkų būriui. F. Šopeno garsais nudžiugino Tomas Butkus (mokytoja Eglė Minčiūnaitė). Mokytojo Valentino Pliskaus mokiniai Ieva Šveckytė ir Giedrius Šaduikis užpildė salę akordeono garsais. Rugilė Kolesnikovaitė svajingai atliko Leono Povilaičio "Noktiurną" (mokytoja Laura Burneikienė). Klausėmės Ričardo Kamarausko klarnetu atliekamo kūrinio (mokytojas Ričardas Kamarauskas, konertmeisterė Viktorija Gailiutė). Barbora Kriaučiūnaitė atliko romantišką A. Chačaturiano kūrinį violončelei (mokytoja Virginija Mažeikienė, koncertmeisterė Rasa Ermolavičienė). Jaunosios smuikininkės Urtė Stimburytė ir Liucija Misevičiūtė atliko J. Štrauso "Polką" (mokytoja Rita Krikštaponienė, koncertmeisterė Laura Burneikienė).

Tarp instrumentinės muzikos numerių gražiai įsipynė vokaliniai ansambliai ir mišrus dainininkų kvartetas, kuriuos paruošė mokytojos Daiva Petrikienė, Dalia Sližytė, Dalia Stundžienė, fortepijonu pritarė Audra Bernadišienė. O štai scenoje ir gausus Jaunių choras (mokytoja Daiva Petrikienė, koncertmeisterė Audra Bernadišienė). Šiam vakarui parinktos dainos Bernardo Brazdžionio ir Justino Marcinkevičiaus žodžiais, kurioms muziką sukūrė Raimundas Martinkėnas ir Laimis Vilkončius, paliko dėkingumą muzikos ir dailės pedagogams, auklėjantiems mūsų vaikus tautiškumo dvasia ir vedantiems juos į spalvų ir garsų pasaulį.

Meno mokykla praturtina Ukmergės kultūrinį gyvenimą, o koncertuose ir parodose apsilankantys svečiai džiaugiasi moksleivių pasiekimais.

Neringos VALINSKIENĖS nuotr.